AKTUELNOKORONA VIRUSLIFESTYLENAJNOVIJE VIJESTINOVITETIPOMOĆVAKCINA PROTIV COVID-19VijestiZANIMLJIVOSTIZDRAVLJE

Šta je moždana magla, koji su simptomi? (kod svakog desetog pacijenta sa preboljenim covid virusom se javlja)

Moždana magla, koja se manifestira simptomima poput trenutnog gubitka pamćenja, zbunjenosti, oštećenja koncentracije, poteškoća u govoru, viđa se kod svakog desetog pacijenta s virusom korone. Za nekoliko mjeseci očekuje se da pacijent prevlada bolest uz podršku liječnika. Pa, koji su simptomi moždane magle? Kako se liječi moždana magla?

 

 

Dugoročni učinci virusa korone nastavljaju se istraživati, otkriveno je da pacijenti s blagim simptomima doživljavaju sve više neuroloških poremećaja koji iz dana u dan utječu na mozak i živčani sistem. Jedna od njih je “Mozgova magla”, za koju se smatra da je uzrokovana djelovanjem virusa korone.

Moždana magla ukazuje na to da ljudi imaju poteškoće u kognitivnim funkcijama i prate mnoge hronične bolesti

Smatra se da su imunogena antitela nastala usled infekcije izazvane virusom korone možda nastala slučajnim napadom na nervni sistem ili oštećenim nervnim ćelijama i međusobno su slali lažne signale

KOJI SU SIMPTOMI MOZGALNE MAGLE?

zaborav

poteškoće u donošenju odluka o važnim pitanjima

Ne mogavši ​​završiti nijedan započeti posao

Nemogućnost obavljanja posla u isto vrijeme

KAKO SE LIJEČI MOZGALNA MAGLA?
-Prvo pitanje koje treba razmotriti u liječenju moždane magle je prehrana. Programi prehrane bez glutena, šećera i mliječnih proizvoda trebali bi se primjenjivati ​​3 mjeseca. U ovaj prehrambeni program uglavnom uključujete svježe povrće i voće, zdrava ulja poput maslinovog ulja, maslaca, kokosa, pravih izvora proteina, sirove orašaste plodove i fermentirane proizvode na vašim stolovima.

– Ako imate kronični stres, možete dobiti podršku za smanjenje psihološkog stresa i bolji način spavanja. Ako imate poteškoća sa spavanjem, biljke poput valerijane, matičnjaka, mažurana, anisa, kantariona pomoći će vam da zaspite, uz podršku melatonina.

– Poznato je da su čak i kratke 20-minutne šetnje na otvorenom povećavanjem vaše fizičke aktivnosti dobre za moždanu maglu. Također će biti dobro provoditi vrijeme na otvorenom, uz more i u prirodi vikendom.

povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker