HİSTORİJAKULTURANAJNOVIJE VIJESTISVIJETVijesti iz Turske

“Kapija pakla” u Pamukkaleu otvorena je nakon 1500 godina

„Vrata pakla“ (Plutonijum) u drevnom gradu Hijerapolisu, koja je u mitologiji definisana kao „kapija u zemlju mrtvih“ i uništena u zemljotresu koji se dogodio pre oko 1500 godina, počela je da dočekuje svoje posetioce nakon iskopavanja.

 

Drevni grad Hijerapolis star 2.200 godina, što znači “sveti grad”, a osnovao ga je pergamski kralj Eumen II u 2. vijeku prije nove ere, odražava istorijsko bogatstvo Anadolije sa svojim impresivnim strukturama i skulpturama.

Plutonijum, koji je otkriven u drevnom gradu 2013. godine, takođe privlači pažnju kao struktura koja se spominje u mitološkim pričama.

prof. dr. Nakon što je tim iskopavanja predvođen Francesco D'Andriom identifikovao jedan od izvora termalne vode koja daje bjelinu travertina u Pamukkaleu i utvrdio da je struktura na ovom izvoru plutonijum, koji je u mitologiji poznat kao “Vrata pakla”.

 

Tim za iskopavanje, koji radi u regionu, koji se u mitologiji definiše i kao “kapija u zemlju mrtvih”, jer je ubijao male životinje koje su se približavale zbog ugljičnog dioksida ispuštenog kipućom vrelom vodom iz linije rasjeda i akumuliran na podu pećine, radio sa gas maskama u slučaju trovanja.

Uz posao koji je završio tim na čelu sa Gracijom Semeraro, veći dio “Paklene kapije” podignut je na noge.

 

Statue Hada i Cerbera

Replike nekih skulptura koje su iskopane iz regiona i izložene u muzeju takođe su postavljene u plutonijum, koji se nalazi u sredini antičkog bazena i pozorišta.

Vrata pakla, gde su postavljene statue boga podzemlja, definisanog kao Had u grčkoj mitologiji i Pluton u rimskoj mitologiji, i njegov troglavi pas čuvar Kerber, privukla su pažnju domaćih i stranih turista prvog dana posjete.

U zoni gdje nije dozvoljen prolaz do dionice gdje voda ključa zbog nastavka izbacivanja ugljičnog dioksida, moguće je samo osmatrati vidikovac.

 

“Uvijek smo pričali tvoju priču”
Fehmi Dana, koji je došao iz Burse, rekao je za Anadolu Agency (AA) da je otišao na odmor da vidi ljepote Turske i da je prvi put posjetio Pamukkale.

Navodeći da je bilo uzbudljivo biti među prvim posjetiocima “Paklenih vrata”, Dana je rekla da joj je ovaj region, kako je opisano, veoma zanimljiv.

 

Hatice Şentürk je izjavila da je posjetila drevne gradove na mnogim mjestima i da je kapija u Hijerapolisu bila veoma različita. on je rekao.

Hila Şentürk, 6, koja je došla u posjetu sa svojom majkom, rekla je da je prvi put vidjela Pamukkale i da joj je priča o vratima ovdje zanimljiva.

 

Antolija Amodio iz Venecuele je takođe izjavio da se osećao srećnim što je izbliza video “Kapija pakla”.

Turistički vodič Muharrem Aldıbaş je, s druge strane, izjavio da od sada imaju priliku da pokažu vrata, čiju priču pričaju, i rekao:

“Ovo je bilo sveto mjesto i prije Rima. Grad Hada, boga podzemnog svijeta. Zato ova vrata imaju posebno značenje za Hijerapolj. Dugo smo čekali da se otvore. Konačno, i otvorena su , uvijek smo pričali njegovu priču. Zaista ima nečega za one koji ovdje dolaze.” Biće veoma odlučujuće pokazati da jeste.”

povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker