SPORT

Bayern Minhen i Chelsea izborili četvrtfinale

Večeras su odigrane dvije posljednje revanš utakmice osmine finala Lige prvaka, a plasman u naredni krug izborili su Bayern Minhen i Chelsea, javlja Anadolu Agency (AA).

Bayern je u prvom meču u Rimu ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Lazija s 4:1, a večeras je u revanšu ponovo upisao pobjedu od 2:1, čime je izborio plasman u četvrtfinale najelitnijeg klupskog nogometnog takmičenja u Evropi.

Pogotke za Bavarce su postigli Robert Lewandowski u 33. minuti iz penala i Maxim Choupo-Moting u 73., dok je utješni gol za Lazio postigao Marco Parolo u 82. minuti utakmice.

Bh. veznjak u dresu Lazija Senad Lulić u igru je ušao u 46. minuti, zamijenivši Mohameda Salima Faresa.

Chelsea je nakon pobjede s 1:0 u prvoj utakmici i večeras u Londonu rezultatom 2:0 savladao Atletico Madrid, što mu je bilo dovoljno za prolazak dalje.

Strijelci za engleski sastav bili su Hakim Ziyech u 34. minuti i Emerson u četvrtoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Atletico Madrid je od 82. minute igrao sa igračem manje nakon što je Stefan Savić zaradio crveni karton.

Ranije su se u četvrtfinale plasirali Porto, PSG, Borussia Dortmund, Manchester City, Liverpool i Real Madrid.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.