SPORT

Belgija i Danska prošli u osminu finala

Fudbalske reprezentacije Belgije i Danske u veoma uzbudljivim mečevima posljednjeg kola grupe “B“ Evropskog prvenstva u fudbalu izborile su plasman u osminu finala, javlja Anadolu Agency (AA).

Belgija je u Saint Petersburgu savladala reprezentaciju Finske sa 2:0. Selekcija Belgije je do pobjede došla autogolom Hradeckyja u 74., te golom Lukakua u 81. minuti.

Fudbaleri Danske su u sjajnoj utakmici u Kopenhagenu pobijedili Rusiju, rezultatom 4:1. Strijelci za Dance su bili Damsgaard u 38, Poulsen u 59, Christensen u 79. i Maehle u 82. minuti meča. Jedini gol za Rusiju postigao je Dzyuba u 70. minuti iz penala.

Danska, Finska i Rusija su završili grupnu fazu sa po tri osvojena boda, ali u njihovim međusobnim duelima Danci su imali najbolju gol razliku te su kao drugoplasirani nastavili takmičenje.

Poredak u grupi “B“: Belgija 9 bodova, Danska 3, Finska 3, Rusija 3.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.