SPORT

Bh. plivačica Lana Pudar večeras u polufinalu i finalu na 50 i 100 metara delfin

Mlada bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar u subotu ujutro izborila je plasman u novo polufinale Evropskog prvenstva na kratke bazene (25 metara) u disciplini 50 metara delfin, javlja Anadolu Agency (AA).

Pudar se sinoć plasirala u finale u disciplini 100 metara delfin, u kojoj je nedavno na Svjetskom kupu osvojila bronzu. Polufinale i finale Evropskog prvenstva koje se održava u Kazanju u Rusiji u ovim disciplinama pliva se večeras.

Prethodno je na ovom Evropskom prvenstvu 15-godišnja Pudar bila peta u finalnoj trci u disciplini 200 metara delfin.

Bh. reprezentativci iz banjalučkog kluba Olymp, Emir Muratović i Nikola Bjelajac, danas su završili svoje nastupe na EP, u disciplini 100 metara slobodnim stilom isplivali su lične rekorde. Muratović je ovu dionicu otplivao za 48,36 sekundi, a Bjelajac za 49,10. Adi Mešetović ovu trku završio je u vremenu od 50,40.

Evropsko prvenstvo se održava u ruskom Kazanju od 2. do 7. novembra.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.