SPORT

Borac ispao iz kvalifikacija za Ligu prvaka

Fudbaleri Borca su na Gradskom stadionu u Banjoj Luci u uzvratnoj utakmici 1. pretkola Lige prvaka pobijedili Cluj rezultatom 2:1 nakon produžetaka, ali su ipak završili nastup u ovom takmičenju jer su u prvom meču u Rumuniji doživjeli poraz sa 3:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Borac je bolje otvorio meč i prvih desetak minuta vršili su pritisak prema golu gostiju iz Rumunije.

Ipak, najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Paun u 22. minuti kada je lopta otišla malo pored gola. Borac je uzvratio preko Vojnovića koji je tri minute poslije sa oko 20 metara šutirao pored gola Cluja. U narednim minutama nije bilo većih prilika pa se na odmor otišlo kod rezultata 0:0.

Borac je u drugom poluvremenu krenuo silovito prema golu Cluja te su poveli u 60. minuti, a strijelac je bio Stojan Vranješ. Samo četiri minute nakon toga Moraitis je pogodio za 2:0 i svom timu donio rezultat koji ih je u tom momentu vodio u produžetke.

U nastavku nije bilo golova, pa je regularni tok meča završen sa 2:0, te su se igrali produžeci u kojima se rumunska ekipa ipak bolje snašla. Kada su svi očekivali kraj meča, Chipciu je u 119. minuti sjajno pogodio sa 20 metara i tako odveo svoj tim u 2. pretkolo Lige prvaka.

Cluj će u narednoj fazi igrati protiv Lincolna iz Gibraltara, a Borac će takmičenje nastaviti u UEFA-inoj Konferencijskoj ligi.

– Ostali mečevi –

Od ostalih mečeva koji su se igrali danas, slovenska Mura je prošla dalje nakon što je u revanšu slavila sa ubjedljivih 5:0 protiv Shkendije iz Sjeverne Makedonije. Mura je u prvom meču pobijedila sa 1:0.

U narednu fazu je prošao i mađarski predstavnik Ferencvaroš koji je u gostima pobijedio ekipu Prištine s Kosova rezultatom 3:1. Ferencvaroš je u prvoj utakmici bio bolji sa 3:0.

Fudbaleri Malmoa također su se plasirali u drugo pretkolo Lige prvaka nakon što su u revanšu prvog kola kvalifikacija remizirali u gostima kod Rige (1:1), dok je švedski tim u prvom meču bio bolji sa 1:0. Bh. reprezentativac u dresu Malmea Anel Ahmedhodžić je odigrao svih 90 minuta.

Plasman u naredno kolo kvalifikacija za grupnu fazu elitnog klupskog takmičenja osigurala je i Flora, koja je s 3:0 slavila u gostima kod Hiberniansa sa Malte. Flora je u prvom meču slavila rezultatom 2:0.

Gibraltarski Lincoln je u revanšu s visokih 5:0 desklasirao Folu iz Luksemburga, te se plasirao u narednu fazu. U prvoj utakmici je bilo 2:2.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.