SPORT

Dinamo Zagreb i Crvena zvezda zabilježili pobjede

Hrvatski predstavnik u UEFA Evropskoj ligi Dinamo Zagreb slavio je večeras na gostovanju kod belgijskog Genka rezultatom 0:3, dok je srbijanska Crvena zvezda remizirala s Ludogorecom iz Razgrada rezultatom 0:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Večeras je odigrano i preostalih osam susreta drugog kola UEFA Evropske lige u grupama “E”, “F”, “G” i “H”.

U grupi “E” Lazio je na stadionu Olimpico ugostio Lokomotivu iz Moskve. Domaći su poveli golom Tome Bašića, a vodstvo na 2:0 povećao je Patric, što je bio i konačan rezultat susreta. U drugom susretu ove grupe turski Galatasaray gostovao je u Marseilleu, a ovaj susret završen je bez golova. Utakmicu je obilježio duži prekid u prvom poluvremenu, zbog nereda navijača.

Ludogorec iz bugarskog Razgrada bio je domaćin Crvenoj zvezdi u susretu grupe “F”. Beogradska ekipa slavila je minimalnom pobjedom 0:1, a strijelac je bio Guelor Kanga. U drugom susretu ove grupe snage su odmjerili portugalski klub SC Braga i danski Midtjylland. Gosti su poveli pogotkom Evandera Ferreire iz penala, a domaći su izjednačili, također iz penala, golom Wendersona Galena. U nastavku su pogodili Horta i Galena za konačnih 3:1.

Celtic je u grupi “G” doživio težak poraz u okršaju s gostima iz Njemačke, Bayer Leverkusenom, a rezultat je bio 0:4. Strijelci za Leverkusen bili su Piero Hincapie, Florian Wirtz, Lucas Alario i Amine Adli. U drugom susretu bio je okršaj Ferencvaroša i Real Betisa, a slavili su gosti s 1:3. Betis je poveo golom Nabila Fekira, potom je za domaće pogodio Myrto Uzuni. Betis prelazi u vodstvo autogolom Henryja Winga, a konačan rezultat postavio je Cristian Tello u 95. minuti.

Hrvatski predstavnik u Evropskoj ligi Dinamo iz Zagreba slavio je na gostovanju kod Genka rezultatom 0:3. Na listu strijelaca upisali su se Luka Ivanušec i Bruno Petković (dva gola iz penala). U drugom susretu West Ham United bio je bolji od austrijskog Rapid Wiena, slavivši s 2:0. Strijelac prvog gola bio je Declan Rice, a drugog Said Benrahma u 95. minuti.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.