BALKANBIHKOŠARKANAJNOVIJE VIJESTISPORTVijesti iz Turske

Efes razbio Crvenu zvezdu u Istanbulu, Džanan Musa upisao jednu asistenciju

Košarkaši Anadolu Efesa su večeras u 22. kolu Eurolige na svom parketu razbili Crvenu zvezdu savladavši je sa ubjedljivih 86:72.

Fantastično su od početka bili šuterski raspoloženi domaći košarkaši koji su već u prvoj četvrtini stekli ogromnu prednost od 29:13.

U nastavku je ta prednost održavana, a Zvezda sve do samog kraja nije nikako uspijevala uhvatiti ritam i barem malo istopiti veliko vodstvo turskog tima.

Na kraju je tek u finišu uspjela Zvezda vezati nekoliko dobrih napada i ublažiti poraz. Završilo je 86:72.

Interesantno je da je trener Ergin Ataman do samog kraja utakmice na parketu držao svoje najbolje košarkaše, pa tako ni naš Džanan Musa nije dobio preveliku minutažu na svom drugom euroligaškom nastupu u dresu Efesa.

Musa je odigrao nešto manje od pet minuta, a za to vrijeme je uspio upisati jednu asistenciju.

Do pobjede je Efes nosio Shane Larkin s 23 poena, dok je 13 dodao Vasa Micić.

Kod Zvezde je 12 poena imao Ognjen Dobrić.