SPORT

Engleska deklasirala Albaniju, hat-trick Harryja Kanea

Fudbalska reprezentacija Engleske slavila je večeras protiv Albanije, rezultatom 5:0, na stadionu Wembley u Londonu, a apsolutna zvijezda večeri bio je Harry Kane postigavši hat-trick i jednu asistenciju, javlja Anadolu Agency (AA).

Večeras je odigrano još osam mečeva u grupama ”C”, ”F” i ”I” u evropskoj zoni kvalifikacija za Mundijal 2022 u Kataru.

U grupi “C” reprezentacija Italije ugostila je selekciju Švicarske – 1:1. Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom Silvana Widmera, a domaćini izjednačili u 33. golom Giovanija Di Lorenza.

U istoj grupi reprezentacija Sjeverne Irske na domaćem terenu odmjerila je snage sa reprezentacijom Litvanije. Slavlje domaćim navijačima donio je Litvanac Benas Šatkus, nakon što je u 17. minuti loptu poslao u sopstvenu mrežu, a bio je to jedini pogodak na utakmici. Italija i Švicarska u grupi “C” imaju po 15 bodova, a lider grupe trenutno je Italija sa boljom gol razlikom.

U grupi “F” odigran je meč između Moldavije i Škotske, a rezultatom 0:2 slavila je gostujuća ekipa. U listu strijelaca upisali su se Nathan Petterson (38. minuta) i Che Adams (65.).

Austrija je u istoj grupi ugostila selekciju Izraela, te pobijedila sa 3:2. Strijelac prvog gola za goste bio je Bir Bitton u 32. minuti, a izjednačujući pogodak za Austriju zabilježio je Marko Arnautović iz penala u 51. minuti. Izrael je ponovo poveo golom Dora Peretza u 58. minuti, a Austrija je opet poravnala četiri minuta kasnije, golom Louisa Schauba. Potom je Schaub ponovo pogodio u 62. minuti za 3:2, a konačni rezultat utakmici 4:2 postavio je Marcel Sabitzer u 84.

U istoj grupi Danska je na domaćem terenu slavila protiv reprezentacije Farskih Ostrva, rezultatom 3:1. Strijelci za domaćine bili su Andreas Skov Olsen (18. minuta), Jacob Bruun Larsen (63.) i Joakim Maehle (90.), a za goste Klaiment Olsen (89.). U grupi “F” Danska je ubjedljivo lider na tabeli sa 27 bodova, a druga Škotska sa 20 bodova.

U grupi “I” Andorra je na domaćem terenu poražena od Poljske. Rezultat je bio 1:4. Stvari su po domaćina krenule naopako već u prvoj minuti kada je Ricard Fernandez dobio crveni karton. Svega četiri minute nakon crvenog kartona trebale su Robertu Lewandowskom da Poljake dovede u vodstvo, a u 11. minuti za 0:2 pogodio je Kamil Jozwiak. U 45. minuti domaćin smanjuje na 1:2 golom Joana Cervosa, a dvije minute kasnije, na asistenciju Lewandowskog, za 1:3 pogodio je Arkadiusz Milik. Lewandowski je još jednom potvrdio kvalitet golom u 73. minuti i postavio konačanih 1:4.

Englezi su ugostili Albanijuna Wembleyu a ovo je definitivno bila noć Harryja Kanea. Albanija je primila pet golova, sve u prvom poluvremenu, pri čemu je Kane zabilježio hat-trick (18. minuta, 33. i 45.). Strijelci su također bili i Harry Maguire (9.) i Jordan Henderson (28.).

Mađarska je u istoj grupi slavila protiv San Marina sa visokih 4:0, a strijelci su bili Dominik Szoboszlai (6. minuta i 83.), Daniel Gazdag (22.) i Balint Vescei (88.). Engleska je lider grupe “I” sa 23 osvojena boda, dok je na drugom mjestu Poljska sa 20.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.