SPORT

Evropsko prvenstvo: Odbojkašice BiH pobijedile Azerbejdžan

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine porazila je u subotu selekciju Azerbejdžana rezultatom 3:0 u drugom kolu grupe „A“ Evropskog prvenstva za odbojkašice u Beogradu, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon poraza od Srbije (0:3) u prvom susretu, bh. odbojkašice danas su odmjerile snage i savladale Azerbejdžanke, koje su u prvom kolu bez osvojenog seta poražene od Belgije.

Izabranice selektora Stevana Ljubičića danas su slavile rezultatom 3:0 (25:14, 25:23, 25:17). Bh. odbojkašice su prvi set odigrale rutinski, dok je u drugom bilo nešto napetije do samog kraja. Bosna i Hercegovina je u treće setu, također, pokazala kvalitetniju igru i tako došla do zaslužene i uvjerljive pobjede.

Večeras je na EP-u u Beogradu na rasporedu još jedna susret grupe “A”, a snage će odmjeriti Srbija i Francuska.

Nakon pobjede nad Azerbejdžanom, pred odbojkašicama Bosne i Hercegovine su mečevi protiv Francuske (23. augusta), Belgije (24. augusta) i Rusije (26. augusta).

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.