NAJNOVIJE VIJESTINOVITETISPORT

Final four Eurolige: Barcelona do finala trijumfom u uzbudljivoj završnici

Barcelona u polufinalu savladali Armani Milano rezultatom 84:82 i izborila finale u kojem će se sastati sa Anadolu Efesom

Košarkaši Barcelone drugi su finalista Final foura Turkish Airlines Eurolige, koji se igra u Kelnu. Nakon izuzetno uzbudljivih 40 minuta “Barca“ je rezultatom 84:82 savladala Armani Milano i izborila plasman u finale, gdje ih čeka Anadolu Efes, koji je ranije bio bolji od CSKA, javlja Anadolu Agency (AA).

“Barca“ je kontrolisala utakmicu i rezultat u prvom poluvremenu. U završnici prvih 20 minuta stigla je i do prve dvocifrene prednosti (51:40). No, u trećem periodu potpuna dominacija Milana, koji je potpuno preokrenuo rezultat i posljednju četvrtinu ulazi sa četiri poena prednosti (71:67). Naravno, uslijedilo je izuzeto uzbudljivih posljednjih deset minuta. Timovi su se konstantno smjenjivali u vodstvu, a u posljednju minutu ušlo se sa neriješenih 82:82, a pobjednika je u posljednjoj sekundi odlučio Cory Higgins koji je pogodio za konačnih 84:82 i veliko slavlje Barcelone.

Nikola Mirotić sa 21, Nick Calathes sa 17 i spomenuti Higgins sa 11 poena predvodili su španski klub do trijumfa. Na drugoj strani najefikasniji je bio Kevin Punter sa 23 poena, dok je Vladimir Micov ubacio 14.

Finale ovosezonskog izdanja košarkaške Eurolige igraće se 30. maja u Kelnu sa početkom u 20.30 sati.