BALKANNAJNOVIJE VIJESTIRUKOMETSPORTSVIJET

Francuska deklasirala Hrvatsku u borbi za finale

Ženska rukometna reprezentacija Hrvatske nije se uspjela plasirati u finale Evropskog prvenstva, koje se igra u Danskoj. U polufinalu selekcija Francuske deklasirala ih je rezultatom 30:19 (15:5)

Duel u Herningu bio je neizvjestan samo u prvih pet-šest minuta kada su Hrvatice imale vodstvo 3:2. Nakon toga njihova igra se potpuno raspala, a Francuskinje su bez milosti punile protivničku mrežu. Serijom 9:0 stigle su do velikih osam golova prednosti (11:3) i već nakon dvadesetak minuta igre riješile pitanje pobjednika. Na kraju aktuelne evropske šampionke slavile su rezultatom 30:19.

U drugom polufinalu Evropskog prvenstva večeras će se sastati domaćin Danska i Norveška.

Finale će se igrati 20. decembra u Herningu sa početkom u 18 sati, a duel za treće mjesto istog dana u 15.30.