SPORT

Francuska, Njemačka i Portugal u osmini finala

Fudbalske reprezentacije Francuske i Njemačke u mečevima posljednjeg kola grupe “F“ Evropskog prvenstva u fudbalu izborile su plasman u osminu finala kao prvoplasirana, odnosno drugoplasirana selekcija, javlja Anadolu Agency (AA).

U narednu rundu takmičenja će i Portugal, aktuelni prvak Evrope, kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije iz grupa.

Njemačka je u Minhenu u veoma uzbudljivom meču remizirala sa reprezentacijom Mađarske – 2:2. Golove za Njemačku postigli su Havertz u 66. i Goretzka u 84. minuti, a strijelci za Mađare bili su Szalai u 11. i Schafer u 68. minuti.

Fudbaleri Francuske su u Budimpešti, također, igrali neriješeno 2:2 sa Portugalom. Golove za Francuze je postigao Benzema iz penala u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena i u 47. minuti, a strijelac za Portugal je bio Ronaldo u 31. i 60. minuti, oba puta iz penala.

Poredak na tabeli grupe “F“: Francuska 5 bodova, Njemačka 4, Portugal 4, Mađarska 2.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.