SPORT

Fudbaleri Veleža boljim izvođenjem jedanaesteraca u finalu savladali Sarajevo i osvojili Kup BiH

Fudbaleri Veleža iz Mostara osvojili su trofej Kupa Bosne i Hercegovine nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca u finalu protiv FK Sarajeva, javlja Anadolu Agency (AA).

Fudbaleri Sarajeva i Veleža večeras su u Zenici na stadionu “Bilino polje“ igrali finale Kupa Bosne i Hercegovine. Bila je to borba za trofej Kupa BiH, ali i za plasman u kvalifikacijama UEFA-ine Konferencijske lige.

Niti jedan tim se ne može pohvaliti dobrom sezonom u Premijer ligi, pa je ovo bio i meč za spas sezone.

Finale Kupa BiH sudio je najbolji bh. arbitar Irfan Peljto, a meč je završen remijem bez golova 0:0.

Pobjednik Kupa BiH odlučen je izvođenjem jedanaesteraca, a više koncentracije i sportske sreće imali su fudbaleri Veleža koji su pobijedili sa 4:3.

Velež je prvi put osvojio Kup BiH, a “Rođeni“ se mogu pohvaliti da su dva puta osvajali i Kup maršala Tita (1981. i 1986.).

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.

Source link
#Fudbaleri #Veleža #boljim #izvođenjem #jedanaesteraca #finalu #savladali #Sarajevo #osvojili #Kup #BiH