SPORT

Fudbalska reprezentacija BiH izgubila meč protiv SAD-a

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prijateljskom susretu protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država, odigranom noćas u Los Angelesu, rezultatom 0:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Uvodne minute utakmice nisu donijele previše prilika. Tek je u 17. minuti Jovo Lukić pokušao s dvadesetak metara, ali je golman Matt Turner zaustavio njegov udarac.

Na drugoj strani Jordan Morris je pokušao glavom s peterca u 31. minuti, ali je Nikola Ćetković odlično intervenisao.

U 39. minuti bh. tim je ostao s igračem manje na terenu nakon što je crveni karton dobio Amar Begić.

U finišu prvog poluvremena domaći tim je stvorio jednu priliku, ali se rezultat nije mijenjao.

Nastavak utakmice je donio nešto defanzivniju igru bh. reprezentacije, ali ni igrači SAD-a nisu stvorili ozbiljniju priliku sve do finiša utakmice. Cole Bassett je u 90. minuti iskoristio šansu i donio pobjedu Americi.

Meč je odigran pred 11.404 navijača, među kojima je bilo dosta bh. navijača.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.