SPORT

Hrvatska „potopila“ Maltu, Nijemci devet puta tresli mrežu Lihtenštajna

Fudbalska reprezentacija Hrvatske slavila je večeras na gostovanju kod Malte sa visokih 7:1, a za plasman na Svjetsko prvenstvo ”Katar 2022” morat će u nedjelju savladati Rusiju u Splitu za prvo mjesto u grupi „H“, javlja Anadolu Agency (AA).

Večeras je odigrano još šest mečeva u grupama ”A”, ”B”, ”H” i ”J” u evropskoj zoni kvalifikacija za Mundijal.

Hrvatska je na Nacionalnom stadionu u Ta’ Qaliju povela golom Ivana Perišića u šestoj minuti utakmice. Potom se na listu strijelaca upisao Duje Ćaleta-Car u 22. minuti. U 31. minuti Marcelo Brozović šalje loptu u svoju mrežu te Malta smanjuje vodstvo Hrvatske na 1:2.

Odlični „vatreni“ postižu još dva pogotka do kraja prvom poluvremena. U 39. je pogodio Mario Pašalić, a u prvom minutu sudijske nadoknade strijelac je bio Luka Modrić. U nastavku golovi Lovre Majera (47. minuta i 64.) te Andreja Kramarića (53.) za konačan rezultat na Malti – 1:7.

U grupi „A“ Republika Irska je ugostila selekciju Portugala na Aviva stadionu u Dablinu, a golova na utakmici nije bilo. U ovoj grupi Portugal i Srbija će 14. novembra igrati odlučujući meč za prvo mjesto u grupi. Za direktan plasman na SP Srbija mora pobijediti u Lisabonu.

U grupi „B“ Grčka je na domaćem terenu Olimpijskog stadiona u Atini snage odmjerila sa Španijom, a slavili su gosti golom Pabla Sarabije koji je bio precizan iz penala u 26. minuti.

Osim Malte i Hrvatske, u grupi „H“ snage su odmjerili Slovačka i Slovenija. Susret je okončan rezultatom 2:2. Strijelci za goste iz Slovenije bili su Muha Zajc (18. minuta) i Miha Mevlja (62.), dok su golove za domaće postigli Ondrej Duda (58.) i David Strelec (74.).

U grupi „J“ Njemačka je na Volkswagen Areni ugostila Lihtenštajn te slavila sa čak 9:0. Golove su postigli Ilkay Gundogan (11. minuta), Daniel Kaufmann (20. auto-gol), Leroy Sane (22. i 49.), Marco Reus (23.), Thomas Muller (76. i 86.), Ridle Baku (80.), Maximillian Goppel (89.). Njemačka je već osigurala prvo mjesto u ovoj grupi.

U istoj grupi odigran je i susret Rumunija-Island na kojem nije bilo golova pa ako Sjeverna Makedonija u posljednjem kolu trijumfuje u Skoplju protiv Islanda izborit će plasman u play-off za naredno SP.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.