SPORT

Kvalifikacije za Ligu šampiona: Sheriff eliminisao Crvenu zvezdu

Fudbaleri beogradske Crvene zvezde nisu se uspjeli plasirati u play-off Lige šampiona, čime je otpala mogućnost da se sastanu sa zagrebačlkim Dinamom, koji kasnije večeras igra revanš duel trećeg kola kvalifikacija protiv Legije u Varšavi, javlja Anadolu Agency (AA).

Zvezdu je eliminisao moldavski Sheriff, koji je, nakon 1:1 u Beogradu, slavio rezultatom 1:0 u Tiraspolu. Junak domaćeg tima bio je Danilo Arboleda koji je pobjednosni gol postigao u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Beogradski klub će evropski put nastaviti u play-offu Lige Evrope gdje će se sastat sa poraženim iz dvomeča Young Boys – Cluj.

Dinamo će u kasnijem večerašnjem terminu, nakon 1:1 u Zagrebu, odmjeriti snage sa Legijom u Varšavi. Pobjednik duela u play-offu Lige šampiona igraće protiv Sheriffa, a poraženi će preseliti u borbu za plasman u grupnu fazu Lige Evrope gdje će se sastati sa poraženim iz ogleda Ferencvarosa i praške Slavije.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.

(function() { var e = document.createElement('script'); e.src="https://connect.facebook.net/tr_TR/all.js"; e.async = true; document.getElementById('fb-root').appendChild(e); }());