SPORT

Liverpool slavio u Milanu, poraz Intera u Madridu

Večeras su odigrane posljednje utakmice grupne faze Lige prvaka u grupama “A“, “B“, “C“ i “D“, a među zapaženijim duelima bila je pobjeda Liverpoola kod Milana i poraz Intera od Reala u Madridu, javlja Anadolu Agency (AA).

Najzanimljiviji dueli viđeni su u grupi “B“ u kojoj je Liverpool odveć izborio lidersku poziciju, a Milan, Porto i Atletiko Madrid su imali podjednake šanse u borbi za drugo mjesto i nastavak takmičenja.

Milan je na domaćem terenu dočekao tim Liverpoola i poveo golom Fikaya Tomorija, ali je ekipa Liverpoola došla do preokreta golovima Muhameda Salaha i Divocka Origija te sa maksimalnih 18 bodova izborila prolazak u narednu fazu takmičenja. U redovima Milana igrao je i bh. reprezentativac Rade Krunić koji je zamijenjen u 83. minuti.

Kao drugoplasirani iz grupe u Ligi prvaka ostaje i Atletico Madrid koji je u direktnom derbiju za drugo mjesto pobijedio rezultatom 3:1 na gostovanju kod Porta. O neizvjesnosti i napetosti na toj utakmici najbolje govori to što su isključena tri igrača zbog crvenih kartona, a dva gola Atletica i gol Porta postignuti su u posljednjim minutama meča. Portugalci kao trećeplasirani evropski put nastavljaju u Evropa ligi.

Lider grupe “C“ Ajax je u Amsterdamu s visokih 4:2 savladao ekipu Sportinga iz Lisabona, koja i pored poraza ostaje na drugom mjestu. Trećeplasirana Borussia Dortmund je na domaćem terenu s 5:0 deklasirala ekipu Besiktasa, ali će se morati zadovoljiti prelaskom u Evropa ligu.

U grupi “D“ su derbi večeri igrali Real Madrid i Inter, a Real je slavio pobjedu (2:0) golovima Tonija Kroosa i Marca Asensija. U dresu Intera do 60. minute je igrao i bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko, kojeg je zamijenio Alexis Sanchez. Real Madrid takmičenje nastavlja kao lider grupe sa 15 osvojenih bodova, a prolaz dalje je izborio i Inter koji je sakupio pet bodova manje. Treće mjesto i prelaz u Evropa ligu izborio je tim Tiraspola koji je večeras remizirao 1:1 kod Shakhtara u Ukrajini.

U ranijem terminu večeras su odigrani i mečevi grupe “A“ u kojima je PSG sa 4:1 savladao Club Brugge, a Manchester City je poražen kod RB Lepziga. Manchester City i PSG su prošli u narednu fazu takmičenja, a Leipzig seli u Evropa ligu.

Sutra su na rasporedi mečevi posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka u preostale četiri grupe.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.