SPORT

Makedonci deklasirali Armeniju i ostali u trci za play-off

Fudbalska reprezentacija Sjeverne Makedonije večeras je u Jerevanu deklasirala Armeniju, rezultatom 5:0, te prije posljednjeg kola u grupi ”J” ostala u trci za plasman u play-off Svjetskog prvenstva ”Katar 2022”, javlja Anadolu Agency (AA).

Makedonci su poveli golom Aleksandra Trajkovskog u 22. minutu, nakon što je sjajno po desnoj strani prošao i asistirao mu Stefan Ashkovski. U odličnoj utakmici gostiju tri gola postigao je kapiten Enis Bardi u 36. minutu te u 67. i 90. iz jedanaesteraca. U strijelce se upisao i talentovani Milan Ristovski u 79. minutu meča.

Gruzija je u Batumiju napravila senzaciju pobijedivši Švedsku, lidera u grupi ”B”, sa 2:0 i tako Španiji otvorila vrata direktnog plasmana na SP.

Rusija je u St. Petersburgu ”pregazila” u grupa ”H” Kipar (6:0) pa će joj u zadnjem kolu u Hrvatskoj u najgorem slučaju biti potreban bod za plasmana na planetarni šampionat.

Luksemburg je u Bakuu u grupi ”A” bio bolji od Azerbejdžana – 3:1.

Od 20.45 sati u evropskoj zoni kvalifikacija za naredni Mundijal večeras će se odigrati još šest mečeva u grupama ”A”, ”B”, ”H” i ”J”. Hrvatska će gostovati u Ta Qaliju gdje će igrati protiv Malte i treba joj pobjeda u bici sa Rusijom za prvu poziciju u grupi ”H”. Sloveniju će u istoj grupi u Trnavi ugostiti Slovačka u susretu ”za prestiž”.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.