SPORT

Max Verstappen pobijedio u Abu Dabiju i osvojio titulu prvaka

Vozač RB Honda Racinga Max Verstappen pobijedio je u nevjerovatno uzbudljivoj finalnoj utrci Formule 1 koja je vožena u Ujedinjenim Arapskim Emiratima i tako se okitio prvom titulom prvaka svijeta u karijeri, javlja Anadolu Agency (AA).

Posljednja utrka sezone Formule 1 vožena je za Veliku nagradu Abu Dabiju i bila je to prava poslastica za ljubitelje “najbržeg cirkusa na svijetu“ s obzirom da su Verstappen i Lewis Hamilton iz Mercedesa krenuli iz prvog startnog reda u direktni obračun za ovogidišnju titulu svjetskog prvaka. Obojica su do ove utrke sakupila po 369,5 bodova.

Britanski vozač Hamilton je imao prednost i vodio skoro cijeli tok utrke, ali je Nizozemac Verstappen u triler završnici uspio izbiti na prvo mjesto i osvojiti titulu prvaka.

Titulom prvaka u konkurenciji konstruktora okitio se tim Mercedesa.

Na utrci na stazi “Yas Marina“ u Abu Dabiju posljednju utrku vozio je bivši svjetski prvak finski “Iceman“ Kimi Raikkonen (42) koji je okončao vozačku karijeru u bolidu Ferrariju. Na današnjoj utrci morao je odustati u 28. krugu zbog problema sa kočnicama.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.