SPORT

Milwaukee Bucks prvak NBA lige nakon pola stoljeća

Košarakaši Milwaukee Bucksa su u utorak navečer, nakon pola stoljeća, osvojli drugi naslov prvaka sjevernoameričke NBA lige, najjače lige na svijetu, prenosi Anadolu Agency (AA).

Bucksi su nakon pobjede protiv Phoenixa Sunsa rezultatom 105 : 98 osvojili naslov prvaka NBA lige, prvi put nakon 1971. godine.

Košarkaši Milwaukeea započeli su s dobrom odbranom i preuzeli su vodstvo u prvoj četvrtini, potom su se Sunsi vratili u igru postigavši 31 poen.

U trećoj četvrtini Bucksi su ponovo izjednačili, a u posljednoj poveli i vodstvo zadržali do kraja utakmice.

Giannis Antetokounmpo je sa 50 poena, 14 skokova i pet blokada bio najefikasniji u ekipi novih prvaka i proglašen je najkorisnijim igračem NBA finala, dok je Khris Middleton postigao 17 poena.

Za Phoenix Suns Chris Paul je postigao 26 koševa, a Devin Booker je dodao 19 poena.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.