SPORT

Odbojkašice BiH poražene od Belgije

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Beogradu od selekcije Belgije rezultatom 3:0 u 4. kolu grupe “A“ Evropskog prvenstva za odbojkašice, javlja Anadolu Agency (AA).

Odbojkašice Belgije su nakon dosta izjednačene igre u prvom setu slavile sa 25:23, a u drugom setu su bile bolje sa 25:19.

Reprezentacija Belgije je u trećem setu igrala mnogo bolje te je na kraju slavila sa visokih 25:15, za pobjedu od 3:0.

Ovim porazom reprezentacija Bosne i Hercegovine je šanse za plasman u osminu finala svela na minimum.

Poslije četvrtog nekompletiranog kola, prvo mjesto u grupi “A“ zauzima Srbija sa devet bodova, odnosno sa sve tri pobjede, a slijede Belgija sa osam bodova, Rusija sedam, Francuska i BiH sa po tri boda i Azerbejdžan, koji je bez bodova.

Pred odbojkašicama Bosne i Hercegovine je još meč protiv Rusije koji je na rasporedu 26. augusta.

U narednu fazu prolaze četiri ekipe, a za plasman u osminu finala selekciji BiH je potrebna pobjeda protiv Rusije u posljednjem kolu te da Francuska ne savlada Azerbejdžan.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.