SPORT

Odbojkašice BiH porazom od Rusije završile nastup na Evropskom prvenstvu

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Beogradu od selekcije Rusije rezultatom 3:0 u setovima, u okviru grupe “A“ Evropskog prvenstva, javlja Anadolu Agency (AA).

Odbojkašice Rusije su u prvom setu nakon mnogo bolje igre slavile sa 25:12, a drugi set su dobile sa 25:20.

Ruskinje su i u trećem setu nastavile sa odličnom igrom te su slavile sa 25:19, za pobjedu sa 3:0 u setovima.

Poslije posljednjeg kola, prvo mjesto u grupi “A“ zauzima Srbija sa 14 bodova, a slijedi Rusija sa 11, Belgija osam bodova, Francuska šest, Bosna i Hercegovina tri boda i Azerbejdžan, koji je bez bodova.

Ženska odbojkaška reprezentacija BiH porazom od favorizovane Rusije završila je nastup na svom prvom Evropskom prvenstvu u historiji.

U narednu fazu prolaze četiri najbolje plasirane ekipe iz grupe.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.