SPORT

Odbojkašice Rusije savladale Bjelorusiju i kupile kartu za četvrtfinale

Ženska odbojkaška reprezentacija Rusije posljednja je koja je kupila kartu za četvrtfinale Evropskog prvenstva, nakon što je u ponedjeljak u osmini finala slavila protiv Bjelorusije rezultatom 3:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Prilično dinamičan susret u beogradskoj Štark Areni. Obje ekipe razmjenjivale su vodstvo i penjale se na po četiri poena razlike, napeto je bilo do samog kraja prvog seta koji je okončan rezultatom 27:25 za Ruskinje.

U drugom setu reprezentacija Rusije ponovo bolja, što je potvrdila i rezultatom 25:20.

Bjeloruskinje preuzimaju kontrolu nad igrom u trećem setu koji zatvaraju s rezultatom 19:25.

Pitanje pobjednika u ovom susretu riješeno je u četvrtom setu, koj je također popraćen s dosta napetosti, a Rusija je na kraju bila bolja s rezultatom 25:23.

Selekcija Rusije posljednja je reprezentacija koja je kupila kartu za plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva. Ovako izgledaju parovi četvrtfinala: Turska-Poljska, Srbija-Francuska, Švedska-Holandija te Italija-Rusija.

Evropsko prvenstvo je na programu od 18. augusta do 4. septembra ove godine, a osim Srbije domaćini su još Hrvatska, Rumunija i Bugarska.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.