SPORT

Odbojkašice VakifBanka osvojile Svjetsko klupsko prvenstvo za žene 2021.

Odbojkašice turske ekipe VakifBank u nedjelju su pobjedom protiv italijanske ekipe Imoco Volley u finalu s 3:2 u setovima osvojile Svjetsko klupsko prvenstvo u odbojci 2021., održano u organizaciji Međunarodne odbojkaške federacije (FIVB), javlja Anadolu Agency (AA).

Ekipa VakifBanka je prvi set dobila sa 25:15. Imoco Volley je u drugom setu bio bolji sa 25:22, ali je turska ekipa u trećem setu slavila identičnim rezultatom.

Italijanska ekipa je četvrti set dobila sa 25:22, ali su odbojkašice VakifBanka u odlučujućem petom setu bile bolje rezultatom 15:7.

Ekipa VakifBanka je ranije osvajala Svjetsko klupsko prvenstvo za žene 2013., 2017. i 2018. godine.

Odbojkašice turske ekipe Fenerbahce Opet u nedjelju su pobijedile protivnice iz Brazila, ekipu Minasa, rezultatom 3:0 u setovima i osvojile treće mjesto.

Svjetsko klupsko prvenstvo FIVB za žene 2021. održano je u Ankari, glavnom gradu Turske od 14. do 19. decembra.

Turska je prvi put bila domaćin klupskog Svjetskog prvenstva, koje Međunarodna odbojkaška federacija (FIVB) organizuje od 1991. godine.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.