SPORT

PSG bolji od Club Bruggea, Manchester City poražen kod Leipziga

Večeras je na rasporedu posljednje kolo grupne faze UEFA-ine Lige prvaka, a u prvom terminu su odigrani mečevi grupe “A“ u kojima je PSG savladao ekipu Club Bruggea, a RB Leipzig bio bolji od Manchester Cityja, javlja Anadolu Agency (AA).

PSG je na “Parku prinčeva“ u Parizu savladao belgijskog prvaka Clube Brugge rezultatom 4:1, a bila je to odlična fudbalska predstava u kojoj je dominirao PSG-ov napadački dvojac Kylian MBappe i Lionel Messi.

Mbappe je pogodio već u drugoj minuti, a prednost PSG-a je udvostručio već u sedmoj minuti utakmice. Pred kraj poluvremena je asistirao argentinskom asu Messiju za visokih 3:0 za PSG.

Maks Rits je u 68. minuti postigao gol za Brugge, ali je Messi golom iz penala u 76. minuti postavio konačni rezultat 4:1.

U drugom meču grupe “A“ njemački Leipzig je na “Red Bul Areni“ savladao engleski tim Manchester City rezultatom 2:1.

Bila je to izuzetno neizvjesna utakmica u kojoj su Dominik Szoboszlai i Andre Silva pogađali za Leipzig, dok je gol za “građane“ iz Manchestera postigao Riyad Mahrez.

Uprkos večerašnjem porazu, Manchester City je sa 12 bodova lider grupe i prošao je u dalju fazu takmičenja, gdje će mu se pridružiti i drugoplasirani PSG sa bodom manje. Leipzig kao trećeplasirani svoj nastup na kontinentalnom nivou nastavlja u UEFA-inoj Evropa ligi, dok se Club Brugge može posvetiti nacionalnim takmičenjima u Belgiji.

Večeras su na rasporedu i utakmice posljednjeg kola u preostalih sedam grupa Lige prvaka. Utakmice počinju u 21 sat.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.