SPORT

PSG i Chelsea slavili u prvim četvrtfinalnim utakmicama

U večerašnjoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka PSG je sa 3:2 slavio u gostima protiv Bayerna u Njemačkoj.

U gostima je slavio i Chelsea sa dva gola protiv Porta čiji fudbaleri nisu uspjeli zatresti mrežu protivnika, javlja Anadolu Agency (AA).

Na utakmici Bayerna i PSG-a već u trećoj minuti Kylian Mbappe je postigao gol i doveo u vodstvo francuskog predstavnika, a u 28. minuti prednost je uduplao Marcos Aoas Correa Marquinhos. U 37. minuti Maxim Choupo-Moting postigao je gol za Bayern, a u drugom poluvremenu u 60. minuti to je uspio i njegov klupski kolega Tomas Miler, čime je njemački tim poravnao rezultat. Kylian Mbappe ponovo je u 68. minuti zatresao mrežu gola Bayerna za konačnih 2:3.

U susretu Porta i Chelseaja, Mason Mount je u 32. minuti doveo u vodstvo goste iz Londona. Prednost je povećao Ben Chilwell u 85. minuti, a to je bio i konačan rezultat ovog duela.

U sinoć odigranim utakmicama preostala četiri tima koja su se plasirala u četvrtfinale Manchester City je slavio protiv Borussije Dortmund s 2:1, dok je Real Madrid pobijedio Liverpool rezultatom 3:1. Ovi timovi igraće revanše 14. aprila, dok će timovi koji su večeras odmjerili snage uzvratne utakmice igrati dan ranije, 13. aprila.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.