SPORT

Roma prvi osvajač UEFA-ine Konferencijske lige

Fudbaleri Rome premijerni su osvajači UEFA-ine Konferencijske lige, javlja Anadolu Agency (AA).

U finalnoj utakmici igranoj večeras na stadionu ”Air Albanija” u Tirani popularno zvana ”vučica” pobijedila je Feyenoord, rezultatom 1:0.

Roma je povela u 32. minutu kada je mrežu nizozemske ekipe pogodio Nicolo Zaniolo, na asistenciju Bryana Cristantea.

I pored terenske inicijative i prilika tima iz Rotterdama u drugom poluvremenu mreža Rimljana ostala je netaknuta te se ispostavilo bio je to i konačan rezultat meča.

Ekipa portugalskog trenera Jose Mourinha postala je tako prva koja je podigla trofej u najnovijem UEFA-inom takmičenju.

Večerašnjoj utakmici, pogotovo juče, prethodili su neredi na ulicama Tirane u kojima je bilo povrijeđenih policajaca i huligana. Radi sukoba danas prije meča, ali i tokom noći bit će pojačane mjere sigurnosti u glavnom gradu Albanije.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.