SPORT

Sebastian Ogier osmi put svjetski prvak u reliju

Vozač Toyota Gazooa Francuz Sebastian Ogier upisao je osmu titulu prvak Svjetskog prvenstva u reliju (WRC), javlja Anadolu Agency (A)

Dvanaesta i ujedno posljednja trka sezone održana je u Monzi, u Italiji. Ogier je trku od 16 etapa završio vremenom 2:39:8.6 i tako ostvario petu pobjedu sezone, odnosno 54. karijere.

Time je Ogier (37) poredak vozača završio s 230 poena i osmi put postao svjetski prvak WRC-a. Ovo mu je druga uzastopna titula.

Elfyn Evans, njegov timski kolega, kasnio je 7.3 sekunde, te je prvenstvo završio na drugom mjestu s 207 poena.

Dani Sordo, vozač Hyundai Shell Mobisa, za prvoplasiranim je kasnio 21.3 sekunde i tako završio na trećem mjestu.

Thierry Neuville (Hyundai Shell Mobis) koji je bio na četvrtom mjestu trke, prvenstvo je sa 176 bodova završio na trećoj poziciji.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.