SPORT

Slovakinja Vlhova kraljica ženskog slaloma na Sljemenu

Slovakinja Petra Vlhova po treći put je osvojila titulu Snježne kraljice na Sljemenu koje je po 16. puta bilo domaćin najboljim skijašicama svijeta na ženskoj slalomskoj utrci FIS SKI Svjetskog kupa “Snow Queen Trophy“, javlja Anadolu Agency (AA).

Vlhova je po treći put osvojila prvo mjesto s vremenom 1:56.99 minut. Drugo mjesto osvojila je Amerikanka Mikaela Shiffrin sa zaostatkom od 50 stotinki za pobjednicom, a treće Austrijanka Katharina Liensberger koja je kasnila 2.11 sekundi.

Sukladno epidemiološkoj situaciji vezano uz pandemiju koronavirusa i drastičnog porasta zaraženih osoba u Hrvatskoj zadnjih tjedana, utrke FIS Svjetskog skijaškog kupa “Snow Queen Trophy” na Sljemenu ove sezone ponovo se održavaju bez gledatelja i VIP gostiju. Također, sukladno COVID-19 pravilima i odlukama FIS-a, nije bilo javnog izvlačenja startnih brojeva u centru Zagreba.

Sutra se na Sljemenu održava 13. utrka slalomaša.

Šesnaesti put Sljeme ugošćuje žensku, a 13. put mušku utrku FIS Svjetskog kupa “Snow Queen Trophy“, koje se održavaju 4. i 5. siječnja svake godine.

Dvije sljemenske utrke okupit će 150 svjetskih skijašica i skijaša te više od 400 članova ekipa iz oko 25 zemalja s četiri kontinenta.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.