SPORT

Španija u finalu UEFA Lige nacija

Fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u finale UEFA Lige nacija nakon što je večeras u Milanu pobijedila Italiju, aktuelnog prvaka Evrope, rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Španci su poveli u 17. minutu. Sa lijeve strane veoma dobro centrirao je Mikel Oyarzabal, a Ferran Torres u trku udarcem iz prve loptu poslao u gol domaćina.

”Azuri” su od 42. minuta igrali sa igračem manje, nakon što je isključen kapiten Leonardo Bonucci, jer je laktom udario Sergija Busquetsa i apsolutno zasluženo zaradio drugu javnu opomenu.

U sudijskom vremenu prvog poluvremena ”crvena furija” povećala je prednost poslije izvanredne akcije. Kao i kod vodstva asistent bio je Oyarzabal, a ovaj put Ferran Torres loptu u gol Gianluigija Donnarumme poslao je udarcem glavom.

Domaći su poraz ublažili u 83. minutu kada je fantastičnu kontru istrčao Federico Chiesa i nesebično uposlio Lorenzo Pellegrinija koji je pogodio za konačnih 1:2.

Italija je tako poražena poslije 37 utakmica, a Španije je nakon 50 godina uspjela savladati ”azure” na tlu njihove države.

U drugom polufinalnom susretu sutra, 7. oktobra, u Torinu od 20.45 sati sastat će se Belgija i Francuska.

Utakmica za treće mjesto igrat će se, takođe, u Torinu u nedjelju, 10. oktobra, od 15 sati. Finale drugog izdanja UEFA Lige nacija je istog dana u Milanu od 20.45 sati.

Osvajač prve sezone 2019. godine bio je Portugal.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.