SPORT

Težak poraz Fenerbahcea u Istanbulu, Spartak slavio protiv Napolija

U drugom kolu UEFA Evropske lige ekipa turskog Fenerbahcea poražena je večeras u Istanbulu s visokih 0:3 od grčkog Olympiakosa, Real Sociedad i Monaco su remizirali, dok je Spartak slavio u gostima kod Napolija, javlja Anadolu Agency (AA).

Večeras je odigrano osam susreta drugog kola UEFA Evropske lige u grupama „A“, „B“, „C“ i „D“.

U grupi „A“ Lyon ugostio je ekipu danskog Broendbyja. Golova na utakmici nije bilo skoro do polovine drugog poluvremena, nakon čega na scenu stupa Karl Toko Ekambi koji ekspresno za pet minuta postiže dva pogotka. Nešto kasnije za domaće je pogodio i Houssem Aouar, za konačnih 3:0. U drugom susretu iste grupe snage su odmjerili Sparta Prag i Rangers. Pogodak Davida Hanckoa za domaće u prvom poluvremenu bio je dovoljan za minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

Monako je u grupi „B“ gostovao kod Real Sociedada, a susret odigran u San Sebastianu okončan je bez pobjednika, rezultatom 1:1. Strijelac za domaće bio je Mikel Merino, dok je za goste pogodio Axel Disasi. U drugom susretu grupe „B“ Sturm Graz je poražen na domaćem terenu od PSV Eindhovena s visokih 1:4. Na listu strijelaca upisali su se Ibrahim Sangare, Eran Zahavi, Philip Max i Yorbe Vertessen.

U grupi „C“ Legia Varšava slavila je 1:0 protiv Leicester Cityja, a na listu strijelaca upisao se Mahir Emreli. U drugom susretu ove grupe bodove igrali su Napoli i Spartak Moskva, utakmica je okončana rezultatom 2:3. Strijelac za domaće bio je Eljif Elmas, koji je pogodio u 11. sekundi utakmice i Victor Osimhen, a za goste su pogodili Quincy Promes dva puta i Mikhail Ignatov. Na utakmici su pokazana dva crvena kartona.

Fenerbahce je u grupi „D“ poražen u Istanbulu od grčkog Olympiakosa, a rezultat je na kraju bio 0:3. Golove za grčku ekipu postigli su Tiquinho Soares te Giorgos Masouras, koji je bio dvostruki strijelac. U ovoj grupi snage su odmjerili i Royal Antwerp i Eintracht iz Frankfurta. Gosti su uzeli tri boda pogotkom iz penala u 91. minuti, a strijelac je bio Goncalo Paciencia.

U 21 sat počinje preostalih osam susreta drugog kola UEFA Evropske lige.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.