SPORT

Trijumf Norveške protiv Crne Gore u Podgorici

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u Podgorici od Norveške 1:0, u utakmici 3. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine, javlja Anadolu Agency (AA).

Gol odluke postigao je Aleksander Serlot u 35. minutu.

Norveška je u prvom poluvremenu bila bolji rival, imala više loptu u posjedu, djelovala opasnije i zasluženo povela. “Sokoli” su u prvih 45 minuta najbolju priliku imali preko Uroša Đurđevića u 25. minutu, kojem je Rune Jarštajn odbranio udarac.

U drugom dijelu Crna Gora je krenula ofanzivnije i već u 49. minutu imala veliku šansu – Adam Marušić je centrirao, Stevan Jovetić glavom šutirao, ali je golman Norveške odbranio.

Jovetić je bio najopasniji igrač, imao je nekoliko šansi, ali nije uspio i večeras da zatrese mrežu. Osim njega dobru priliku imao je Stefan Savić u 75. minutu, ali je Jarštajn ponovo bio na pravom mjestu.

Nakon tri odigrana meča Crna Gora i Norveška imaju po šest bodova.

Kvalifikacije se nastavljaju prvog septembra, kada će Crna Gora gostovati Turskoj, dok Norveška na svom terenu igra sa Holandijom.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.