SPORT

Turska slavila protiv Gibraltara rezultatom 6:0

Fudbalska reprezentacija Turske slavila je u subotu na stadionu “Basaksehir Fatih Terim” u Istanbulu protiv selekcije Gibraltara rezultatom 6:0, u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru, javlja Anadolu Agency (AA).

U grupi “G” odigrane su dvije utakmice kvalifikacija za Mundijal 2022.

Turci su dobro ušli u utakmicu i to je urodilo plodom već u 11. minuti. Burak Yilmaz je asistirao, a pogodio Kerem Akturkoglu. U 22. minuti fudbaler Gibraltara Jayce Mascarenhas-Olivero dobio je crveni karton.

U redovima Turske u ulozi asistenta ponovo Burak Yilmaz u 38. minuti, a za 2:0 pogodio je Halil Dervisoglu. Tri minuti kasnije, isti dvojac povećao je razliku na 3:0.

Melih Demiral je u 65. minuti pogodio za 4:0, Serdar Dursun u 81. za 5:0, a Mert Mudur u 84. minuti za konačan rezultat 6:0.

U istoj grupi, Norveška je na stadionu Ullevaal u Oslu ugostila selekciju Latvije, a utakmica je završena bez golova.

Nakon šest postignutih golova protiv Gibraltara, Turska je poboljšala gol razliku u odnosu na Norvešku te zauzela drugo mjesto u grupi. Turska trenutno ima 18 bodova, koliko i trećeplasirana Norveška. Lider u grupi je Holandija s 19 bodova.

Turska će 16. novembra posljednju kvalifikacionu utakmicu igrati protiv Crne Gore, dok je Norveškoj preostala utakmica protiv Holandije.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.