SPORT

Zrinjski u mostarskom derbiju savladao Velež

Fudbaleri Veleža večeras su u 13. kolu Premijer lige BiH u derbiju na stadionu “Rođeni” u Mostaru doživjeli poraz od Zrinjskog rezultatom 0:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Osim nekoliko manjih prilika, prvo poluvrijeme je proteklo skromno i bez većih uzbuđenja, tako da se na odmor otišlo kod rezultata 0:0.

Zrinjski je u drugo poluvrijeme ušao dosta silovitije te je Bilbija u 58. minuti šutirao malo pored desne stative protivničkog gola.

U 62. minuti Zrinjski dolazi u vodstvo golom Bilbije nakon loše reakcije Bogdanovića.

Velež je imao dobru priliku u 86. minuti kada je Cvijanović centrirao dobro s desne strane, ali Zvonićev šut glavom ipak nije donio pogodak domaćoj ekipi.

Ekipa Veleža u 90. minuti ostaje s igračem manje nakon što je Radović dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata te je Zrinjski odnio sva tri boda u borbi za titulu Premijer lige.

Meč je odigran pred praznim tribinama zbog kazne koju je ranije dobio Velež.

Lider Premijer lige je Zrinjski sa 30 bodova, a drugo mjesto zauzima Tuzla City sa 26, s dvije utakmice manje. Treće je FK Sarajevo sa 18 bodova iz 12 odigranih utakmica. Velež je trenutno na 10. mjestu sa 12 bodova.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.